2016 Gordon Junior Higher Representative Players

Well done to all the Gordon players selected for higher honours at the completion of the State Championships. The boys below have been selected for Sydney, MNZ or Barbarians teams.

Boys, make sure that you represent the Gordon district with pride as you move forwards with your rugby.

All the best and play well.

Brad Harrison,

GJRU President

Players named in the 2016 Sydney Under 14 Squad

1-AiseaAholelei

Aisea Aholelei

Wahroonga

12-LucaAntico

Luca Antico

Chatswood

20-Thomas-XavierMaka

Thomas-Xavier Maka

Wahroonga

14-MichaelEid

Michael Eid

Chatswood

15-MillerTauililiPelesasa

Miller Tauiliili Pelesasa

Wahroonga

23-UinitoniMataele

Uintoni Mataele

Wahroonga

WeekesKeo

Kaeo Weekes

Lindfield

22-TyreeceMatangi

Tyreece Matangi

Wahroonga

Players named in the 2016 Under 15 MNZ Squad

JonesNicholas

Nick Jones

Lindfield

GratwickeTom

Tom Gratwicke

Lindfield

RechnerSam

Sam Rechner

Lindfield

KennedySean

Sean Kennedy

Lindfield

AlbertLachlan

Lachlan Albert

Lane Cove

RobinsonLouis

Louis Robinson

Lindfield

CameronJordan

Jordan Cameron

Lindfield

ChanNicholas

Nick Chan

Lindfield

BirkinSamuel

Sam Birkin

Lindfield

SchmidtSimeone

Simeone Jr Schmidt

Lindfield

GallowayKyle

Kyle Galloway

Lindfield

DavidNathan

Nathan Davis

Lindfield

PollardBilly

Billy Pollard

Lindfield

GibbsJude

Jude Gibbs

Lindfield

HoustonAngus

Angus Houston

Lindfield

Players named in the 2016 Under 15 Barbarian Squad

LeventisGiorgio

Georgio Leventis

Lane Cove

Anaki-TanoiLee2

Lee Tanoi

Lindfield

FerrisZachary

Zac Ferris

Lane Cove

GraceSean

Sean Grace

Lane Cove

CreightonTom

Tom Creighton

Lindfield

Players named in the 2016 Under 16 MNZ Squad

OvaTyrell

Tyrell Ova

Killara West Pymble

GilliesSaxon

Saxon Gillies

Lindfield

OHearnJacques

Jacques O’Hearn

Village Club

PatersonAidan

Aidan Paterson

Lane Cove

HeavenJulian

Julian Heaven

Lindfield

GunstoneJoshua

Josh Gunstone

Lane Cove

DeVriesWilliam

William De Vries

Killara West Pymble

WestburyJames

James Westbury

Lane Cove

HancockJordan

Jordon Hancock

Killara West Pymble

NichollsTimothy

Tim Nicholls

Lindfield

GlascottTom

Tom Glascott

Lane Cove

PanozzoNathaniel

Nathan Panozzo

Lindfield

BremnerWill

Will Bremner

Lane Cove

VanEdeHugh

Hugh Van Ede

St. Ives

DiSanoAlexander

Alex Di Sano

Lindfield

BrownJordan

Jordan Brown

Lane Cove

LambertJoshua

Joshua Lambert

Lane Cove

RobertsNelson

Nelson Roberts

Lindfield

FogartyAaron

Aaron Fogarty

Killara West Pymble

Players named in the 2016 Under 16 Barbarian Squad

GuttentagJoshua

Josh Guttentag

Lindfield

LowickLachlan

Lachlan Lowick

Lane Cove

Players named in the 2016 Sydney Under 17 Squad

BurgessJayden

Jaydon Burgess

Lindfield